QR Kód Štatistiky Správa 2026: Čo 13 miliónov skutočných skenov Skutočne ukazujú
Väčšina stránok so štatistikami QR kódov recykluje rovnaké projekcie a tvrdenia z prieskumov Statista. Táto správa je iná: analyzovali sme 12 988 255 skenov naprieč 884 074 QR kódmi vytvorenými viac ako 20 000 značkami v 110 krajinách — a zverejnili sme čísla, ktoré priemysel nezverejňuje. Koľko QR kódov sa nikdy neskenuje. Aký nerovnomerný je skutočný objem skenov. Ako dlho QR kód skutočne žije. A aká veľká je medzera medzi tým, čo marketéri hovoria a čo robia.


V tejto správe
- Kľúčové zistenia — 12 štatistík, ktoré môžete citovať
- Metodika a súbor dát
- Zákon sily QR kódov: top 1% zaberá 80% skenov
- 6% QR kódov sa nikdy neskenuje
- Životnosť QR kódu: väčšina hodnoty prichádza po 90. dni
- Rozdiel v úpravách: čo hovoria marketéri vs. čo robia
- 1 z 10 "skenov" nie je ľudský
- Kedy ľudia skenujú: tepelná mapa dňa a hodiny
- Kde ľudia skenujú: 235 krajín
- Zariadenia: iPhone vs. Android
- Čo ľudia menia na QR kódy
- Kontext trhu: čísla tretích strán
- Ako citovať a opätovne použiť tieto dáta
- Často kladené otázky
Kľúčové zistenia
Každé číslo nižšie pochádza z dát platformy Pageloot: 12 988 255 udalostí skenov naprieč 884 074 QR kódmi, júl 2020 – júl 2026. Úplné definície nájdete v metodike. Môžete ich voľne citovať s uvedením zdroja — pozri ako citovať.
- Top 1% QR kódov zachytáva 80.4% všetkých skenov. Spodných 80% kódov zachytáva len 4% medzi nimi.
- Mediálny QR kód získa presne 1 sken. Priemer je 26.3 — 26-násobný rozdiel, ktorý robí z "priemerných skenov na kód" zavádzajúci benchmark pre akúkoľvek kampaň.
- 6% všetkých QR kódov sa nikdy neskenuje ani raz. Viac ako 1 z 3 kódov, ktoré boli kedy vytvorené, zaniklo s nulovým počtom skenov.
- Platiace firmy si vedú oveľa lepšie — ale 1 zo 7 ich kódov stále zaniká. Miera nikdy neskenovaných: 14.6% na platených účtoch vs. 35.8% na bezplatných skúšobných účtoch.
- QR kódy na platených firemných účtoch majú priemerne 307 skenov — 35-násobok priemeru skúšobných účtov, ktorý je 8.9. Mediány: 9 skenov vs. 1.
- 4% celoživotných skenov QR kódu prichádza po 90. dni. 5% prichádza po prvom roku (kohorta 2023, 2.5+ roka pozorovania).
- Viac ako polovica všetkých skenov, ktoré QR kód kedy získa, sa udeje 6+ mesiacov po jeho vytvorení. QR kód je dlhodobé aktívum, nie kampaň.
- Dokonca aj na platených účtoch s plným prístupom k úpravám, 67.5% dynamických QR kódov sa nikdy neupraví po dni ich vytvorenia — a 54.8% sa nikdy neupraví vôbec. V prieskumoch medzi marketérmi približne 7 z 10 tvrdí, že svoje kódy aktualizujú aspoň mesačne.
- 2% surovej "skenovacej" prevádzky QR kódov za posledných 12 mesiacov pochádzalo od botov — monitorov dostupnosti, kontrolórov odkazov a prehľadávačov, nie od ľudí.
- iOS tvorí 48.9% ľudských skenov, Android 38.2%. 1% všetkých skenov sa deje na mobilných zariadeniach; samotný Mobile Safari tvorí 38.8% skenovacej prevádzky.
- USA sú #1 skenujúcou krajinou — s iba 11.9% globálneho objemu. Turecko, Ukrajina, Indonézia a Španielsko dopĺňajú top 5. Najrýchlejšie rastúce: Česko (+101% medziročne) a Írsko (+72%).
- QR kódy odkazov strácajú podiel: 44.8% všetkých kedy vytvorených kódov, ale len 35.8% z výtvorov roku 2025. PDF kódy sa takmer zdvojnásobili na 24.3% nových kódov, kódy polohy vzrástli 5x a zvukové kódy prešli z takmer nuly na 4%. 94.4% všetkých kódov je dynamických.
Metodika a súbor dát
Táto správa je založená na agregovaných, anonymizovaných dátach platformy z Pageloot, platformy QR kódov používanej viac ako 20 000 značkami v 110 krajinách od roku 2019.
| Súbor dát | Hodnota |
|---|---|
| Analyzované udalosti skenovania | 12,988,255 |
| Vytvorené QR kódy (celkovo) | 884,074 |
| Aktívne kódy v analýze distribúcie | 494,380 |
| Dynamické kódy v analýze správania pri úpravách | 28 541 (platené účty) |
| Pozorovacie okno | Júl 2020 – Júl 2026 |
| Pôvod skenov | 235 krajín a teritórií |
Definície. "Sken" je udalosť presmerovania na strane servera zaznamenaná pri skenovaní dynamického QR kódu; statické kódy neprechádzajú cez server a nedajú sa merať — ide o obmedzenie celého odvetvia, nie len Pageloot. "Platený účet" je akýkoľvek účet s aspoň jedným úspešným poplatkom, aktívny alebo zrušený. Kohorta dlhovekosti zahŕňa každý kód vytvorený v kalendárnom roku 2023, čo každému poskytuje aspoň 2.5 roka pozorovanej životnosti. Percentily a mediány sú vypočítané naprieč jednotlivými kódmi, nie účtami.
Cenzurovanie skúšobnej verzie. Kódy na nekonvertovaných skúšobných účtoch sú skenovateľné a editovateľné len počas skúšobného obdobia, takže údaje zo skúšobných účtov odrážajú správanie používateľov aj vypršanie skúšobnej verzie. Údaje z platených účtov sú necenzurované — tieto kódy zostávajú aktívne tak dlho, ako účet existuje. Z tohto dôvodu analýza správania pri úpravách pokrýva iba platené účty. Kohorta dlhovekosti zahŕňa expirované skúšobné kódy, ktoré môžu prispieť len skenmi z raného obdobia — čo znamená, že údaje o životnosti, ak vôbec niečo, podhodnocujú, ako veľmi je objem skenov skutočne oneskorený.
Spracovanie botov. Údaje o zariadeniach, OS a prehliadačoch vylučujú identifikovaných automatizovaných používateľských agentov (monitory dostupnosti, prehľadávače, kontrolóry odkazov), ktoré tvorili 10,2 % nespracovaných udalostí skenovania za posledných 12 mesiacov — zistenie samo o sebe, pokryté nižšie. Ostatné súčty sú počty nespracovaných udalostí, v súlade s tým, ako každá platforma v odvetví vykazuje skeny.
Obmedzenia. Toto sú dáta z jednej platformy a zloženie platformy ovplyvňuje čísla: Pageloot sa prikláňa k malým a stredným podnikom a marketingovým agentúram. Časové pečiatky sú UTC. V žiadnom bode neboli použité žiadne osobne identifikovateľné informácie — všetky dopyty boli len agregované. Údaje sa aktualizujú štvrťročne; táto stránka uvádza dátum poslednej verifikácie na spodku.
Mocninový zákon QR kódov: top 1 % zaberá 80 % skenov
Priemyselné správy milujú jedno číslo: priemerné skeny na QR kód. Niektoré uvádzajú 70+. Náš celoplatformový priemer je 26,3. Obe čísla sú technicky pravdivé a prakticky zbytočné, pretože objem skenov QR kódov sa riadi extrémnym mocninovým rozdelením — a priemery v mocninových zákonoch klamú.
Tu je skutočný tvar dát. Zoradili sme všetkých 494 380 aktívnych QR kódov podľa celkového počtu skenov a vypočítali podiel každého percentilu z celkového počtu 12,99 milióna:
Kumulatívny podiel všetkých skenov, podľa top X % QR kódov
Prejdite myšou po krivke. Prerušovaná čiara = dokonale rovnomerné rozdelenie.
Zdroj: Dáta z platformy Pageloot, 494 380 QR kódov, 12,99 milióna skenov, 2020–2026. Graf je opakovane použiteľný pod licenciou CC BY 4.0 s uvedením zdroja.
| Segment | Kódy | Podiel všetkých skenov |
|---|---|---|
| Top 1 % | 4,944 | 80.4% |
| Top 5 % | 24,720 | 89.5% |
| Top 10 % | 49,440 | 92.8% |
| Spodných 80 % | 395,504 | 4.0% |
Pohľad na percentily ukazuje to isté brutálne: mediánový QR kód má 1 sken. percentil má 12. Musíte dosiahnuť 99. percentil, kým kód dosiahne 161 skenov — a priemer 26,3 sa nachádza nad 90. percentilom, tam ho úplne potiahla malá skupina "monštróznych" kódov na stoloch v reštauráciách, obaloch produktov a výkladoch.
6% QR kódov sa nikdy neskenuje
Zo 494 380 aktívnych QR kódov na platforme, 170 950 — 34,6 % — má nulové skeny. Nie "nízka angažovanosť." Nula. Viac ako jeden z troch kedy vytvorených QR kódov bol vytlačený, zverejnený, otestovaný alebo opustený bez toho, aby naň jediný človek namieril fotoaparát.
Tu platia dve námietky: skúšobné účty vytvárajú testovacie kódy a na Pageloote nekonvertované skúšobné kódy tiež prestanú byť skenovateľné po skúšobnom období (pozri metodike)
medián: 1 sken · priemer: 8,9
medián: 9 skenov · priemer: 307
platené vs. bezplatné účty
V tomto rozdelení sa skrývajú dve zistenia. Po prvé, výhovorka so skúšobnou verziou platí len do určitej miery: dokonca aj medzi podnikmi, ktoré platia za QR kódy, 1 zo 7 kódov sa nikdy neskenuje. Peniaze kupujú zámer, nie umiestnenie. Po druhé, 35-násobný rozdiel medzi platenými a skúšobnými kódmi je najjasnejším signálom v celom tomto súbore dát, čo oddeľuje funkčné QR kódy od mŕtvych — kódy pripojené k skutočnému obchodnému prípadu použitia (menu, produkt, tok recenzií, platba) sa skenujú; kódy vytvorené "na vyskúšanie" nie.
Životnosť QR kódu: väčšina hodnoty prichádza po 90. dni
Najväčšia mylná predstava v tejto kategórii je, že QR kód je kampaňové aktívum — nárast, pokles, hotovo. Údaje hovoria opak. Aby sme čisto zmerali životnosť, vzali sme každý kód vytvorený v roku 2023 (každý s 2,5+ rokmi pozorovanej životnosti) a rozdelili jeho skeny podľa veku kódu v momente každého skenu:
Kedy dochádza k skenovaniu? Podiel celoživotných skenov podľa veku kódu (kohorta 2023)
Každý QR kód vytvorený v roku 2023 · 2,46 milióna skenov · prejdite myšou po stĺpcoch
Zdroj: Údaje z platformy Pageloot, kohorta vytvorená v roku 2023. Graf je opätovne použiteľný pod licenciou CC BY 4.0 s uvedením zdroja.
Prečítajte si to znova: len 21,7 % z celoživotných skenov QR kódu sa uskutoční v jeho prvom týždni. 63,4 % prichádza po 90. dni. 40,5 % prichádza po prvých narodeninách kódu — a kategória 1–2 roky (23,3 %) je väčšia ako týždeň spustenia. Hranica 50 % celoživotných skenov je prekročená po 6. mesiaci. QR kódy sa nesprávajú ako reklamné kampane. Správajú sa ako aktíva, ktoré sa zhodnocujú, keď tlačený materiál cirkuluje: vizitky ležia v zásuvkách, menu zostávajú laminované, obaly sedia na policiach, nálepky zostávajú na oknách.
Rozdiel v úpravách: čo hovoria marketéri vs. čo skutočne robia
Hlavnou vlastnosťou dynamických QR kódov je editovateľnosť: zmena cieľa po vytlačení. V prieskumných údajoch zverejnených spoločnosťou Bitly, približne 7 z 10 marketérov tvrdí, že aktualizujú alebo presmerujú svoje dynamické kódy aspoň raz mesačne. Naše údaje z platformy merajú, čo sa skutočne deje — obmedzené na 28 541 dynamických kódov na platených účtoch, kde je prístup k úpravám neobmedzený po celú dobu životnosti kódu:
To je obrovský rozdiel medzi tým, čo sa hovorí a čo sa robí — a toto je lichotivá verzia čísla, meraná len na platiacich zákazníkoch, ktorí môžu upravovať akýkoľvek kód, kedykoľvek, bez dodatočných nákladov. Na úrovni kódu sa dve tretiny nikdy nedotknú po dni spustenia. Najväčší zhluk prvých úprav sa deje do 24 hodín od vytvorenia — opravy preklepov a zmeny nastavení, nie správa kampaní.
Znamená to, že editovateľnosť je zbytočná? Nie — znamená to, že je v hlavách väčšiny kupujúcich nesprávne ocenená. Editovateľnosť nie je funkcia pracovného postupu, ktorú používate mesačne. Je to poistenie proti opätovnej tlači. Približne tretina platených kódov nakoniec dostane skutočnú úpravu po spustení — každá z nich je zabránenou opätovnou tlačou vizitiek, menu alebo obalov, keď URL adresa zomrie, PDF sa aktualizuje alebo sa kampaň zmení. Jedna zabránená opätovná tlač zvyčajne zaplatí za roky používania funkcie. Len si nekupujte QR platformu, pretože si predstavujete, že každý týždeň testujete A/B destinácie. Údaje hovoria, že nebudete.
1 z 10 "skenov" nie je ľudský
Za posledných 12 mesiacov, 10,2 % nespracovaných udalostí skenovania na našej platforme pochádzalo z automatizovaných agentov — monitorov dostupnosti, kontrolórov bezpečnostných odkazov a prehľadávačov, ktoré sledujú URL adresy presmerovania QR. Identifikovali sme ich podľa užívateľského agenta a vylúčili ich z každého údaja o zariadení, OS a prehliadači v tejto správe.
Kedy ľudia skenujú: tepelná mapa dňa a hodiny
Piatok je najrušnejší deň skenovania (15,6 % týždenných skenov), nasledovaný sobotou (15,1 %). Nedeľa je najtichšia (12,7 %). Rozdiel je reálny, ale skromný — skenovanie QR je každodenné správanie, nie víkendové.
Objem skenovania podľa dňa v týždni a hodiny (UTC), posledných 12 mesiacov
Tmavšie = viac skenov · prejdite myšou po ľubovoľnej bunke
Zdroj: Údaje z platformy Pageloot, posledných 12 mesiacov. Časy v UTC — s európsky silnou základňou skenovania, špičkový miestny čas sa posúva približne o 1–3 hodiny neskôr. Graf je opätovne použiteľný pod licenciou CC BY 4.0 s uvedením zdroja.
Najrušnejšie časové úseky sú piatok 08:00 UTC a sobota napoludnie — vzorec obedov počas pracovného týždňa a voľného času cez víkend, konzistentný s menu, maloobchodom a udalosťami, ktoré zvyšujú objem. Čo sa týka kalendárnej sezónnosti, naše údaje protirečia bežnému tvrdeniu v odvetví, že december je vrcholom QR sezóny: na tejto platforme, Máj, október a marec sú najsilnejšie mesiace, s decembrom v strede tabuľky. Sezónnosť je funkciou toho, na čom sú vaše kódy vytlačené, nie kalendára.
Kde ľudia skenujú: 235 krajín a území
Skenovania boli zaznamenané z 235 krajín a území; 125 z nich zaznamenalo 1 000+ skenov. Hlavná správa: Skenovanie QR kódov je oveľa menej zamerané na USA, než naznačujú správy zamerané na USA. Spojené štáty sú krajinou číslo 1 — s iba 11,9 % celosvetového objemu.
Top 15 krajín podľa celkového počtu skenov
Prejdite myšou po stĺpcoch
Zdroj: Údaje platformy Pageloot, 2020–2026. Graf je možné opätovne použiť pod licenciou CC BY 4.0 s uvedením zdroja.
Najrýchlejšie rastúce trhy so skenovaním (medziročne, min. 5 000 skenov)
| Krajina | Posledných 12 mesiacov | Predchádzajúcich 12 mesiacov | Rast |
|---|---|---|---|
| Česko | 46,551 | 23,186 | +101% |
| Írsko | 43,533 | 25,351 | +72% |
| Irak | 85,561 | 59,231 | +44% |
| Rakúsko | 7,273 | 5,320 | +37% |
| Taliansko | 51,012 | 40,770 | +25% |
| Švédsko | 44,099 | 35,536 | +24% |
Zariadenia: iPhone prekonáva Android, Safari dominuje
Za posledných 12 mesiacov ľudských skenov (boty vylúčené), 87,1 % sa uskutočnilo na mobilnom zariadení. iOS vedie pred Androidom 48,9 % ku 38,2 % celosvetovo na tejto platforme — s obvyklou regionálnou výhradou, že iOS dominuje v Severnej Amerike a západnej Európe, zatiaľ čo Android vedie v Ázii a vo väčšine zvyšku sveta.
Podiel operačných systémov na ľudských skenoch, posledných 12 mesiacov
Automatizovaní používateľskí agenti vylúčení
Zdroj: Údaje platformy Pageloot, posledných 12 mesiacov, bot prevádzka vylúčená. Graf je možné opätovne použiť pod licenciou CC BY 4.0 s uvedením zdroja.
| Prehliadač | Podiel ľudských skenov |
|---|---|
| Mobilné Safari | 38.8% |
| Chrome pre mobil | 22.9% |
| Samsung Internet | 8.3% |
| Edge | 7.5% |
| Chrome pre mobil (iOS) | 6.7% |
| Chrome (desktop) | 4.7% |
Praktický záver: čokoľvek, na čo QR kód odkazuje, bude posudzované na telefóne, najčastejšie v Safari. Ak vstupná stránka, PDF alebo menu nie je optimalizované pre mobilné zariadenia a rýchle, sken bol zbytočný — a podľa sekcie o mocenskom zákone vyššie, väčšina kódov nezíska veľa skenov, ktoré by sa dali premrhať.
Čo ľudia menia na QR kódy — a ako sa to mení
QR kód s jednoduchým odkazom je stále číslo 1, ale neustále stráca podiel: 44,8 % všetkých kódov, ktoré kedy boli vytvorené, kleslo na 35,8 % kódov vytvorených v roku 2025. Nahrádza ho hosťovanie obsahu — kódy, ktoré obsah nesú samy, namiesto toho, aby odkazovali na webovú stránku:
Typy QR kódov: podiel výtvorov z roku 2025
Prejdite myšou po stĺpcoch pre zmenu oproti celkovému podielu
Zdroj: Údaje platformy Pageloot. Graf je možné opätovne použiť pod licenciou CC BY 4.0 s uvedením zdroja.
Vynikajú tri zmeny. PDF kódy sa takmer zdvojnásobili — z 13,3 % historických výtvorov na 24,3 % výtvorov z roku 2025, poháňané takmer výlučne viacdokumentovými kódmi, ktoré slúžia celým súborom súborov (menu, manuály, katalógy, technické listy) z jedného vytlačeného kódu. Kódy polohy vzrástli 5x v podiele (1,2 % → 6,0 %) keďže QR kódy Google Maps sa stali základom pre generovanie recenzií a navigáciu. A zvukové QR kódy sa objavili z ničoho na 4,0 % — múzeá, pamätníky, návody na produkty a hlasové poznámky. Medzitým je 94,4 % všetkých kódov na platforme dynamických; statické sú teraz výklenkom pre kódy, ktoré sa skutočne nikdy nezmenia.
Kontext trhu: čísla tretích strán, stručne
Pre úplnosť — keďže väčšina ľudí prichádza na stránky so štatistikami hľadajúc údaje o veľkosti trhu — tu sú široko citované čísla tretích strán. Na rozdiel od všetkého vyššie, toto nie sú naše údaje a odporúčame skontrolovať primárne zdroje:
| Štatistika | Údaj | Zdroj |
|---|---|---|
| Globálny trh s QR kódmi, 2025 | ~13,04 mld. USD, predpokladaných ~33,14 mld. USD do roku 2030 | Mordor Intelligence |
| Používatelia smartfónov v USA skenujúci QR kódy, 2026 | ~102,6 milióna predpokladaných | eMarketer / Insider Intelligence |
| Podiel dynamických QR kódov na trhu | ~65% | Mordor Intelligence |
| Marketingoví pracovníci používajúci QR kódy v kampaniach | 90%+ | Viaceré priemyselné prieskumy |
Stojí za zmienku po sekcii o botoch: súhrnné priemyselné projekcie skenov sú zostavené z hrubých súčtov nahlásených platformami, ktoré — podľa našich údajov — zahŕňajú približne 10 % automatizovanej prevádzky, ktorú doteraz nikto nezverejňoval.
Ako citovať a opätovne použiť tieto dáta
Správa o štatistikách QR kódov Pageloot 2026 — pageloot.com/qr-code-statistics/
Všetky štatistiky a grafy na tejto stránke môžu byť opätovne publikované pod licenciou CC BY 4.0: voľne použiteľné v článkoch, výskume, prezentáciách a správach, s odkazom späť na túto stránku ako atribúciu. Úplný súhrnný súbor údajov je verejný na GitHub: github.com/siimti/qr-code-statistics. Novinári: môžeme poskytnúť vlastné výrezy (podľa krajiny alebo typu kódu) alebo citát k akémukoľvek zisteniu — zvyčajne v ten istý deň. Kontaktujte nás prostredníctvom pageloot.com.
Obnovenie údajov: štvrťročne. Údaje na tejto stránke boli naposledy overené v júli 2026.
Využite dáta.
Bezplatný generátor QR kódov → Doživotná ponuka od $197 → Porovnajte 10 QR platforiem →Často kladené otázky
Spomedzi 494 380 QR kódov analyzovaných spoločnosťou Pageloot, 34,61 % nebolo nikdy naskenovaných ani raz. Na platených firemných účtoch miera klesá na 14,61 %; na bezplatných skúšobných účtoch je to 35,81 %, nafúknuté vypršaním skúšobnej doby. Kódy viazané na skutočný prípad použitia — menu, obaly, recenzie, platby — sú tie, ktoré sa skenujú.
Priemer je 26,3 skenov, ale medián je len 1 — objem skenov sleduje mocninový zákon, kde vrcholových 1% kódov zachytáva 80.4% zo všetkých skenov. Mediány a percentily sú jediné čestné referenčné hodnoty: prekonajte 12 skenov a kód je v top 10% zo všetkých QR kódov.
Dokiaľ tlačený materiál koluje. V kohorte Pagelootu z roku 2023, 63.4% celoživotných skenov kódu prišlo po 90. dni a 40.5% po prvom roku. Viac ako polovica všetkých skenov nastane 6+ mesiacov po vytvorení.
Zriedkavo — dokonca aj s plným prístupom. Na platených účtoch, 54.8% dynamických kódov nie je nikdy upravovaných vôbec a 67.5% nie je nikdy upravovaných po prvom dni. Upraviteľnosť funguje ako poistenie proti opätovnej tlači, nie ako mesačný pracovný postup.
S vylúčením bot prevádzky, iOS predstavuje 48.9% skenov a Android 38.2% na platforme Pageloot. 87.1% zo všetkých skenov sa uskutočňuje na mobilných zariadeniach a samotný Mobile Safari tvorí 38.8% skenovanej prevádzky.
Spojené štáty vedú s 11.9% globálneho objemu skenovania, nasledované Tureckom, Ukrajinou, Indonéziou a Španielskom. Najrýchlejšie rastúce trhy medziročne sú Česko (+101%) a Írsko (+72%).
Agregované, anonymizované platformové dáta z Pageloot: 12 988 255 udalostí skenovania naprieč 884 074 QR kódmi vytvorených 20 000+ značkami medzi júlom 2020 a júlom 2026. Štatistiky zariadení a prehliadačov vylučujú identifikovanú prevádzku botov. Úplné podrobnosti v sekcii metodiky.
Vaše QR kódy by mali prežiť správu.
63 % skenov QR kódu prichádza po 90. dni. Uistite sa, že tie vaše sú stále živé, keď sa tak stane — jedna platba, trvalé kódy.
Pozrite si plány → Doživotná ponuka od $197 →Štatistiky platformy sú odvodené z agregovaných, anonymizovaných dát z 12 988 255 skenovacích udalostí a 884 074 QR kódov vytvorených na Pageloot medzi júlom 2020 a júlom 2026. Neboli sprístupnené ani použité žiadne osobne identifikovateľné informácie. Údaje o zariadeniach, OS a prehliadačoch vylučujú identifikovaných automatizovaných používateľských agentov. "Platený účet" znamená akýkoľvek účet s aspoň jedným úspešným poplatkom. Údaje o trhu tretích strán sú parafrázované z verejne dostupných správ od Mordor Intelligence, eMarketer / Insider Intelligence a priemyselných prieskumov a zostávajú majetkom ich príslušných vydavateľov. Dáta platformy odrážajú zloženie zákazníkov Pageloot a môžu sa líšiť od iných platforiem. Štatistiky a grafy na tejto stránke môžu byť znovu publikované pod licenciou CC BY 4.0 s odkazom na túto stránku ako atribúciu. Údaje sú kontrolované a aktualizované štvrťročne.









